دانلود پرچم آرژانتین

دانلود رایگان

فایل 1
فایل 1
فایل 2
فایل 2
فایل 3
فایل 3
پاک کردن
شناسه محصول: DESIGN_4624343 دسته: , ,

توضیحات

پرچم آرژانتین برای اولین بار در ۲۷ فوریه ۱۸۱۲ به رسمیت شناخته شد. به عنوان پرچم ملی و نشان ملی شناخته می‌شود و همچنین دارای تناسب ۹:۱۴ می‌باشد. این پرچم از سه نوار، آبی‌آسمانی در بالا و پایین و سفید در پایین، تشکیل شده و در میان آن خورشید مه با شمایل انسانی و سی و دو اشعه، قرار دارد. اولین نسخه‌های پرچم آرژانتین توسط مانوئل بلگرانو، انقلابی این کشور، طراحی و ترویج شد.

پرچم آرژانتین (فیلم)

«پرچم آرژانتین» (اسپانیاییLa bandera Argentina‎) یک فیلم صامت آرژانتینی است که در سال ۱۸۹۷ منتشر شد. این فیلم از نخستین فیلم‌های تاریخ سینمای آرژانتین است. اوژن پی کارگردان فرانسوی-آرژانتینی این فیلم را در بوئینس آیرس ساخت.

آرژانتین

آرژانتین (اسپانیایی:Argentina) با نام رسمی جمهوری آرژانتین کشوری است در آمریکای جنوبی. پایتخت آن بوئنوس آیرس است. زبان رسمی دفاکتوی این کشور اسپانیایی و جمعیت آن ۴۵٬۸۰۹٬۰۰۰ نفر است.[۱۷] واحد پول آرژانتین، پزوی آرژانتین نام دارد. آرژانتین از لحاظ وسعت پس از برزیل دومین کشور آمریکای جنوبی و در بین کشورهای جهان هشتمین کشور از لحاظ وسعت است. آرژانتین سومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین را دارد و سطح زندگی در آن بالا است.

۹۷ درصد از جمعیت آرژانتین اروپایی‌تبار هستند که بیشترشان از نوادگان مهاجران ایتالیایی و اسپانیایی هستند. ۹۲ درصد از مردم این کشور مسیحی، ۱٫۹ درصد مسلمان و بقیه بی‌دین یا پیرو ادیان دیگر هستند.

منطقه کنونی آرژانتین پیش از این یکی از مستعمرات امپراتوری اسپانیا به نام «فرمانداری ریو دلا پلاتا» را تشکیل می‌داد. با درگرفتن جنگ استقلال آرژانتین، مردم این منطقه اعلام استقلال کردند و پس از استقلال جنگ‌های داخلی آرژانتین رخ داد که در خلال بخش اعظم سده نوزدهم ادامه یافت. این کشور در جریان سده بیستم با چندین کودتا و دوره‌های بی‌ثباتی سیاسی روبه‌رو شد و بحران‌های اقتصادی نیز در آن رخ داد.

سرود ملی آرژانتین

این متن نسخه امروزی و کوتاه‌شده از متن اصلی سرود ملی آرژانتین است که در آن بخشی که به کشور اسپانیا حمله لفظی شده‌بود حذف شده‌است. این نسخه جدید در سال ۱۹۲۴ رسمیت یافت.

ای میرندگان، بانگ مقدس را بشنوید:

آزادی! آزادی! آزادی!
صدای زنجیرهای گسسته را بشنوید
و بر مسند نشستن مساوات شریف را بنگرید

استان‌های متحد جنوب
تاج شرافت را بر سرش نهادند
و پژواک آزادگان جهان طنین‌انداز شد:
بر مردم بزرگ آرژانتین، درود!
بر مردم بزرگ آرژانتین، درود!
و آزادگان جهان پاسخ دادند که:
بر مردم بزرگ آرژانتین، درود!
و آزادگان جهان پاسخ دادند:
بر مردم بزرگ آرژانتین، درود!

جاودانه باد تاج‌های افتخار
آن تاج‌هایی که به‌دست آوردیم،
آن تاج‌هایی که به‌دست آوردیم،
بیایید تا تاج‌برسر در شکوه زندگی کنیم …
یا مرگ را سوگندی شکوهمندانه خوریم!
یا مرگ را سوگندی شکوهمندانه خوریم!

یا مرگ را سوگندی شکوهمندانه خوریم!

توضیحات تکمیلی

فایل ها

فایل 1, فایل 2, فایل 3

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پرچم آرژانتین”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *