پرچم افغانستان | طرح چاپی پرچم افغانستان | دانلود در ابعاد قابل چاپ Vector

دانلود رایگان

طرح 1
طرح 1
پاک کردن
شناسه محصول: DESIGN_4244532 دسته: , ,

توضیحات

پرچم افغانستان

پرچم افغانستان (به پشتود افغانستان بیرغ)در حال حاضر متعلق به امارت اسلامی افغانستان است که پرچم این کشور سفید رنگ هست. افغانستان دارای ۲۵ پرچم از زمان تأسیس خاندان هوتک در سال ۱۷۰۹ بوده‌است. تنها در قرن بیستم، افغانستان از ۱۸ پرچم ملی عبور کرد، بیشتر از هر کشور دیگری در آن دوره، و نوین‌ترین پرچم زمینه سفید با شعارهای بنیادی اسلامی است که در پی تسلط طالبان در سال ۲۰۲۱ دوباره مورد استفاده قرار گرفت.

پس از سقوط کابل در ۱۵ اوت ۲۰۲۱، پرچم امارت اسلامی تحت کنترل طالبان افغانستان، با طرح یک پرچم با زمینه سپید و یک شهادتین سیاه، به عنوان پرچم دفاکتو افغانستان مورد استفاده قرار گرفت.

پرچم جمهوری اسلامی افغانستان که به رسمیت بین‌المللی شناخته شده، از سه رنگ سیاه، سرخ و سبز با نشان ملی سفید رنگ استفاده می‌کند. این پرچم توسط هیئت افغانستان در بازی‌های پارالمپیک تابستانی ۲۰۲۰ که بین ۲۵ اوت و ۵ سپتامبر ۲۰۲۱، پس از سقوط کابل برگزار شد، استفاده شد.

تاریخچه ی انتخاب رنگ و نماد پرچم افغانستان

رنگ سیاه نشان‌دهندهٔ مشکلات تاریخی سدهٔ نوزدهم میلادی به عنوان یک دولت تحت‌الحمایه بریتانیا است، رنگ سرخ نشان‌دهندهٔ خون کسانی است که برای استقلال مبارزه کردند (به‌طور خاص پیمان صلح افغانستان و انگلستان در ۱۹۱۹) و رنگ سبز نشان‌دهندهٔ امید و رفاه برای آینده است. برخی به‌طور متناوب رنگ سیاه را برای نشان دادن تاریخ، سرخ را برای نشان دادن پیشرفت و سبز را برای نشان دادن رفاه کشاورزی یا اسلام تفسیر کرده‌اند.

این سه رنگ ظاهراً توسط پادشاه افغانستان امان‌الله شاه هنگام بازدید از اروپا با همسرش در ۱۹۲۸ الهام گرفته شده بود. سه رنگ افقی اصلی بر اساس پرچم آلمان طراحی شده‌است.

تقریباً تمام پرچم‌های سه رنگ افغانستان از سال ۱۹۲۸ تا به حال نشان افغانستان را در مرکز داشتند و تقریباً تمام آنها یک مسجد را نشان می‌دادند، که برای اولین بار در ۱۹۰۱ ظاهر شد؛ گندم برای اولین بار در ۱۹۲۸ ظاهر شد.

آخرین پرچم سه رنگ، شکل خود را در ۲۰۰۲ با تغییراتی در ۲۰۰۴ و ۲۰۱۳ حفظ کرد. برخی گونه‌های دیگر حاوی نمادهایی با رنگ متفاوت هستند.

پس از سقوط کابل و بازسازی امارت اسلامی افغانستان در ۲۰۲۱، تظاهراتی در جلال‌آباد صورت گرفت که در آن معترضانی دیده می‌شد که برای اعتراض به تغییر پرچم افغانستان از سوی دولت طالبان، پرچم سه‌رنگی جمهوری اسلامی افغانستان را به اهتزاز درآوردند

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پرچم افغانستان | طرح چاپی پرچم افغانستان | دانلود در ابعاد قابل چاپ Vector”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *